• youtube
  • facebook
  • instagram
phones
ambulance
address
Реєстрація / Увійти
ambulance


ФУНКЦІОНАЛЬНА ДІАГНОСТИКА





Часто трапляється, що проведені первинні аналізи показують непогані результати, але пацієнт все одно скаржиться на погане самопочуття. Тоді лікар для уточнення правильного діагнозу вдається до сучасних методів діагностики. Одним із таких методів є функціональна діагностика.

Усі ми чудово знаємо та розуміємо, що всі органи та системи нашого організму є одним цілим, і збій в одному з них може призвести до порушення нормальної діяльності наших органів.

У лікувально-діагностичному центрі «МЕДИКОМ КРИВБАС» приділяють особливу увагу здоров'ю пацієнтів. Тому наш медичний центр оснащений сучасним закордонним діагностичним обладнанням, що дозволяє оперативно здійснювати діагностику захворювань серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

В нашому медичному центрі ми пропонуємо такі методи функціональної діагностики:

  • Електрокардіографія (ЕКГ).
  • Добове моніторування ЕКГ по Холтеру.
  • Спірографія.

ekg

Електрокардіографія (ЕКГ)

Це найголовніший метод дослідження роботи серця. Він ґрунтується на отриманні реєстрації електричних імпульсів роботи серця. Результат – електрокардіограма. Аналіз електрокардіограми дозволяє виявити різні проблеми з боку серця та серцевого м'яза, визначити наявність чи відсутність патологічних змін.

При аналіз ЕКГ можливий:

  • визначити порушення серцевого ритму (аритмії, екстрасистолії – позачергові скорочення серцевого м'яза, пароксизмальні види активності та ін.) та провідної
  • системи серця (так звані «серцеві блокади»);
  • діагностувати ішемічну хворобу серця, гостре або хронічне ушкодження міокарда;
  • виявити наявність гіпертрофії шлуночків та стану серцевого м'яза;
  • отримати непряму інформацію про зовнішньосердечні патології (тромбоемболія легеневої артерії, тиреотоксикоз та ін.)

ФУНКЦІОНАЛЬНА ДІАГНОСТИКА

Добове моніторування ЕКГ по Холтеру

Іноді для отримання повної інформації про роботу серцево-судинної системи проведення однієї електрокардіограми недостатньо. Лікар-терапевт, кардіолог, невролог може призначити такий вид функціональної діагностики як добове моніторування ЕКГ Холтером. По суті, це така сама електрокардіограма, але тривалістю на добу та більше. На тілі пацієнта закріплюються датчики, які фіксують електричну активність серця. Далі вся інформація записується, потім лікар вивчає отримані дані, інтерпретує та пише висновки.

В обов'язковому порядку перебіг дослідження пацієнт веде щоденник, де фіксує фізичне та емоційне навантаження, час сну, всі прийоми їжі та медикаментів. Обов'язково записуються будь-які зміни здоров'я. Даний підхід дозволить отримати комплексну діагностичну інформацію, виявити порушення ритму серця та епізоди порушеного кровопостачання, які при звичайному ЕКГ обстеженні не виявляються: адже для лікаря важливим є навіть відсутність змін ЕКГ при активних скаргах (або навпаки).

✔  Всі зміни, які можна виявити за допомогою моніторування холдингу ЕКГ, можна звести до трьох великих груп:

  1. виявлення нарушень ритму та провідності серця;
  2. виявлення епізодів ішемії міокарда (недостатнього постачання серцевого м'яза киснем);
  3. контроль ефективності та безпеки лікування

Спірографія

Цей метод діагностичного дослідження дозволяє оцінити стан бронхо-легеневої системи шляхом вимірювання об'єму та швидкості видихуваного повітря.

Процедура спірографії безболісна, вона не пов'язана із введенням в організм медичних інструментів, проводиться амбулаторно і займає лише кілька хвилин.

Спірографію призначають, якщо:

  • тривалий та затяжний кашель без наявної причини (протягом 3-4 тижнів і більше, часто після перенесених ГРВІ та/або гострого бронхіту);
  • виникає ядуха, відчуття "закладеності" в грудній клітці;
  • виникає дихання, що "сипить" і "свистить" переважно при видиху;
  • виникає почуття утрудненого видиху та вдиху.

Спірографію необхідно проводити, якщо ви:

  1. Курець із багаторічним стажем (раз на рік обов'язково).
  2. Страдаєте часті загострення бронхіту або відчуваєте задуху, відчуття нестачі повітря.
  3. Якщо у вас в роду були серйозні захворювання легенево-бронхіальної системи, алергії.
  4. Потребує корекції терапії бронхіальної астми.

Даний вид діагностики передбачає деякі правила:

  • дослідження проводиться вранці або вдень на голодний шлунок (не раніше ніж через 2 години після їжі);
  • перед дослідженням протягом 15 хвилин потрібно відпочити в положенні сидячи;
  • якщо ви приймаєте медикаменти, що розширюють бронхи, їх слід припинити: короткої дії - за 6 годин до проведення дослідження, а тривалої дії - за 12 годин.

функціональна

Сьогодні функціональна діагностика ґрунтується на високотехнологічних методах, точності, а також об'єктивності досліджень. Значимість функціональної діагностики складно переоцінити – вона потрібна всім, і дорослим, і дітям. Вона допомагає не лише зберегти здоровий стан організму, а й заощадити час та гроші.

Медичний центр «МЕДИКОМ КРИВБАС» запрошує всіх бажаючих пройти функціональну діагностику на сучасному устаткуванні під контролем високопрофесійного персоналу.