• youtube
  • facebook
  • instagram
phones
ambulance
address
Реєстрація / Увійти
ambulance


Мамографія

Обрати лікаря





Мамографія в Медичному Центрі "МЕДИКОМ КРИВБАС"

Що таке мамографія?

Мамографія — це рентгенологічний метод дослідження молочних залоз, "золотий стандарт" в ранній діагностиці раку молочної залози, також використовується для виявлення доброякісних утворень та аномалій розвитку. Застосовується як скринінг (первинна діагностика) або додатково до інших способів діагностики: УЗД молочних залоз та МРТ молочних залоз. Мамографія дозволяє отримати зображення тканин молочних залоз для їх аналізу та оцінки стану, виявлення вузлових утворень, та мікрокальцинатів (які часто бувають єдиними ознаками онкопатології і які не бачать інші методи променевої діагностики).

Що таке мамографія?

Коли проводять мамографію?

Планове профілактичне обстеження:

  • в період 35-39 років жінки мають пройти свою першу мамографію, з метою визначення типу рентгенівської щільності молочних залоз та плану подальшого спостереження;
  • з 40 років профілактичну рентгенівську цифрову мамографію проходять усі жінки раз на рік;
  • молодим жінкам з 20 до 35 років рекомендується проходити ультразвукове обстеження молочних залоз 1 раз на рік. Мамографія жінкам молодшим 35 років, призначається тільки з діагностичною метою при підозрі на вузлове утворення.
  • жінкам які знаходяться в групі ризику у віці 30- 40 років, УЗД молочних залоз рекомендовано доповнювати МРТ молочних залоз з контрастним підсиленням.

При симптомах: Якщо з’являються такі симптоми, як ущільнення, зміни форми або розміру грудей, виділення з сосків, болі в грудях, травматичне пошкодження грудних залоз

Сімейний анамнез: Якщо у близьких родичів був діагностований рак молочної залози, що підвищує ризик захворювання.

Контроль лікування: Для оцінки ефективності лікування у жінок з діагностованим раком молочної залози.

Коли проводять мамографію?

Навіщо потрібна мамографія?

  • Раннє виявлення раку молочної залози: Мамографія дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не проявляє себе клінічно і його лікування є найбільш ефективним та менш агресивним та економічно витратним.
  • Діагностика патологій: Виявлення доброякісних та злоякісних утворень, кальцинатів .
  • Профілактика: Регулярні обстеження допомагають знизити смертність від раку молочної залози через своєчасне виявлення та лікування.

Навіщо потрібна мамографія?

Як підготуватися до мамографії?

Вибір дати: Діагностична мамографія проводиться у будь-який день менструального циклу! Профілактичну мамографію, якщо у жінки є больові відчуття, що пов'язані з менструальним циклом (циклічна мастодинія), краще проводити  в першій половині менструального циклу, на другому тижні (5 -12 день), коли груди менш чутливі. На рентгенівське зображення день менструального циклу не впливає, але жінці буде більш комфортніше, тому що при мамографії використовується дозована компресія (стискання молочних залоз між столиком в якому вмонтований цифровий детектор та компресійною пластиною).

Гігієнічні рекомендації: У день обстеження прийміть душ, уникайте використання дезодорантів, присипок,тальку на  зони молочних залоз та під пахвами, оскільки вони можуть вплинути на якість та інтерпретацію  знімків.

Повідомлення лікаря: Інформуйте лікаря про наявність вагітності або грудного вигодовування, в цей період дане обстеження проводиться тільки за життєвими показами!

Як підготуватися до мамографії?

Процедура проведення мамографії

Мамографія зазвичай триває близько 15 - 30 хвилин. Жінка стає перед мамографічним апаратом, де кожна молочна залоза по черзі розміщується на спеціальному столику і злегка стискається компресійною пластиною для отримання чітких знімків і зменшення дози опромінення. Це може бути трохи неприємно, але не повинно викликати сильного болю.

Процедура проведення мамографії

Результати мамографії

Цифрова мамографія дозволяє обходитися без додаткових витратних матеріалів (плівок) і видає результат у зручному цифровому форматі. Цей метод універсальний для пацієнток старше 40 років. Оскільки після 40 років у багатьох жінок фіброзно-залозиста тканина заміщується на жирову і стають більш кращі видні патологічні зміни.

Знімки аналізуються рентгенологом, який спеціалізується на діагностиці патологій молочних залоз, проводить розшифрування мамографії та оцінює будь-які зміни, аномалії або патологічні ознаки, які можуть бути присутніми на знімках. Враховуючи форму, розмір, границі та структуру змін, лікар може зробити припущення про можливу причину цих змін.

Після розшифрування мамографії лікар обговорить результати з пацієнтом і запропонує подальші рекомендації або необхідні додаткові обстеження, якщо це потрібно.

УВАГА! Якщо ви проходили раніше мамографію, та  у разі, якщо мамографія призначається з метою спостереження за розвитком хвороби, а також для визначення ефективності лікування, для проведення оцінки в динаміці необхідно мати із собою попередні знімки УЗД та плівки, диски мамографії, диски з МРТ, виписки зі стаціонарів, результати біопсії.

Ризики та обмеження мамографії

Ризики та обмеження мамографії

Випромінювання: Мамографія використовує невелике дозове навантаження іонізуючого випромінювання, проте переваги від раннього виявлення раку перевищують ризики, співвідношення користь: ризик 300:1.

Точність: інформативність мамографії знижується при високій рентгенівській щільності молочних залоз (залежить від співвідношення фіброзно-залозистої та жирової тканин в молочній залозі) і може потребувати додаткових обстежень.

Мамографія є важливим інструментом у профілактиці та ранній діагностиці захворювань молочних залоз, тому жінкам варто дотримуватися рекомендацій щодо регулярних обстежень.

ЗАПИС НА МАМОГРАФІЮ ЗА ТЕЛ. 067 816 81 21 або 0800 307 300