• youtube
  • facebook
  • instagram
phones
ambulance
address
Реєстрація / Увійти
ambulance


загальноклінічні





Кожен з нас коли-небудь звертався до лікаря за наданням термінової допомоги і перше, що призначали - це зробити ЗАК. Досить часто лікар стикається з ситуацією, коли відхилення від норм в показниках є, мало не єдиним фактором, з якого починається процес уточнення діагнозу. У багатьох випадках точний діагноз можна встановити тільки на підставі даних лабораторних тестів. Найважливішим з них є загальний аналіз крові. 

Що можна визначити по одній краплі крові? Не тільки анемію, простуду або грип, але й хвороби нирок, печінки, легенів, шлунку, кишківника, апендициту та інших органів, запальні або інфекційні захворювання. І навіть запідозрити пухлину, лейкоз, визначити алергічне налаштування організму. Зробити аналіз треба відразу, як тільки ви відчули нездужання.

общеклинические исследования

✔  Давайте розглянемо найбільш значущі показники в ЗАК, на підставі вивчення яких, можна робити перші висновки про стан пацієнта:

  • ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів). Якщо ШОЕ є прискореним, тоді лікар має явні підстави припускати гостре або хронічне захворювання: пневмонію, туберкульоз, ревматизм, отруєння, інфаркт міокарду, травму, перелом, тиреотоксикоз. Уповільнення ШОЕ спостерігається при збільшенні кількості еритроцитів, серцевої декомпенсації, згущенні крові, застосуванні деяких лікувальних препаратів.
  • Гемоглобін. Один з найважливіших показників загального аналізу крові - кількість гемоглобіну. Це білок, який містить залізо і знаходиться в складі еритроцитів. У чоловічому організмі норма від 130 до 170 г/л, в жіночому 115-150 г/л. Бере участь в окисно-відновних процесах, транспортуванні кисню, підтримує його нормальний баланс.
  • Лейкоцити. Білі клітини крові, що синтезуються в кістковому мозку. Існує кілька видів лейкоцитів (нейтрофіли, моноцити, лімфоцити і базофіли). У нормі кров містить 4 - 9 тисяч лейкоцитів в розрахунку на 1 мікролітр. З них нейтрофілів паличковоядерних 1-6%, сегментоядерних 47-72%, еозинофілів 0,5-5%, базофілів 0,5-1%, лімфоцитів 19-37%, моноцитів 3-11%. Число лейкоцитів може зростати при гострій інфекції або гнійному процесі. Число еозинофілів збільшується при бронхіальній астмі, алергіях і гельмінтозах.
  • Еритроцити. Це невеликі еластичні клітини, які містять гемоглобін, переправляють кисень і вуглекислоту, тому їх кількість варіюється паралельно кількості гемоглобіну. У нормі вміст еритроцитів в чоловічому організмі від 4,0 до 5,0 млн в 1 мл. куб. У жіночому від 3,9 до 4,7 млн.
  • Тромбоцити. Це ще один з видів клітин крові. Не має забарвлення, пласкої форми. В одному мікролітрі здорової крові налічується 180-320 тисяч тромбоцитів. Основною функцією тромбоцитів є участь у згортанні крові. Значне збільшення кількості тромбоцитів може означати наявність пухлинних захворювань. Зазвичай, знижений рівень тромбоцитів характерний для захворювань імунної системи.
  • Кольоровий показник. КП обчислюється за спеціальною розрахунковою формулою. Він ідентифікує середній вміст білку гемоглобіну в одній одиниці еритроциту. Середнє нормальне значення дорівнює 0,8 - 1. Підвищене значення може говорити про нестачу вітаміну D. Занижені показники можуть свідчити про анемію, лімфоми, лейкози, хронічні захворювання.

Для дослідження ОАК зазвичай використовують артеріальну чи венозну кров.

исследования общеклинические

Обов'язкова підготовка до забору біоматеріалу включає:

  • повне виключення алкоголю з раціону за 24 години до забору крові;
  • відмову від прийому їжі за 8 годин до дослідження;
  • цілковитий спокій, заборона фізичного та емоційного перенапруження за 1 годину до забору біоматеріалу;
  • курцям варто відмовитися від сигарет за 1 годину до дослідження.

Лікувально-діагностичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» може гарантувати своїм клієнтам достовірні результати досліджень в найкоротші терміни. Сучасна лабораторія укомплектована якісним і перевіреним обладнанням провідних світових виробників. Тому і пацієнти, і лікарі можуть бути впевнені в якості наших послуг.