Геморой, (дуже неприємне захворювання), характеризується запаленням кровоносних судин у прямій кишці, застоєм крові в анальному каналі та супроводжується утворенням шишок, що кровоточать, ран і вузлів.
НАЙЧАСТІШІ ПИТАННЯ ДО ПРОКТОЛОГА ВІД ВАГІТНИХ
?Чи може геморой пройти самостійно?
Гемороїдальні вузли не мають схильності до зменшення, а навпаки з часом збільшується.
?Чи правда, що під час вагітності не потрібно лікувати геморой, чи потрібно робити це після пологів?
Радикальні методи лікування геморою під час вагітності не застосовуються. У цей період вони показані лише у разі серйозних ускладнень геморою: кровотечі, гострих тромбозів гемороїдальних вузлів з некрозом, при геморої, ускладненому гострим парапроктитом. Але дуже важливою під час вагітності стає правильно підібрана медикаментозна терапія. Основна мета її – усунути загострення геморою, зменшити частоту загострень та ускладнень, тим самим запобігти різкому та швидкому прогресуванню захворювання. Після пологів вирішується питання про застосування радикальних методів лікування.
?Як знеболити геморой під час вагітності?
Знеболити геморой за вагітності можна лікарськими препаратами, які безпечні для майбутньої матері та дитини. Це можуть бути місцеві мазі, креми, відвари лікарських трав.
Не варто використовувати народні засоби від геморою самостійно, так можна посилити захворювання. Компреси з настоїв лікарських трав, сидячі ванни та мазі може призначити тільки фахівець - проктолог.
УВАГА!!! Навіть якщо ви не виявляєте у себе гемороїдальних вузлів, але є неприємні відчуття в районі заднього проходу - це серйозний привід звернутися до лікаря. Лікування геморою під час вагітності дозволяє мінімізувати його прогресування та ускладнення під час пологів.
?Чи є профілактика геморою під час вагітності?
Профілактика геморою під час вагітності полягає в наступному:
- додати в раціон продукти харчування з високим вмістом клітковини (свіжі фрукти і овочі);
- виключити продукти харчування, що подразнюють слизову оболонку прямої кишки (копчене, солоне, гостре);
- пити достатню кількість води (1,5-2 л);
- уникати тривалого сидіння;
- не піднімати тяжкості;
- додати помірні фізичні навантаження в розпорядок дня.
?Чи можливо вилікувати геморой без операції?
Все залежить від стадії перебігу хвороби. На ранніх етапах можна уникнути оперативного втручання. Рішення приймає лікар після огляду пацієнта. Крім медикаментозного та хірургічного лікування нині застосовують малоінвазивні методики. Їх застосування дозволяє досягти лікування в короткі терміни з мінімальним ризиком ускладнень.
?Чи боляче видаляти геморой?
Операція з видалення геморою проводиться під анестезією, що виключає болючі відчуття.
?Як часто потрібно відвідувати лікаря проктолога?
Природно, що чим раніше звернутися, тим легше та ефективніше його лікування. Крім того, існують грізні захворювання прямої кишки, що зовні нічим не виявляються. Тому, радимо відвідувати лікаря-проктолога, з профілактичною метою, усім хто старше 40 років, 1 раз на рік. У цьому віці збільшується ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту, зокрема злоякісних.