Дана стаття детально і доступно описує ще одну процедуру, яка тісно пов'язана з методом гістероскопії - роз'єднанням синехій для того, щоб Ви змогли легко орієнтуватися в даному методі обстеження і лікування, тому що він досить широко застосовується в сучасній гінекології. В медичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС» в Кривому Розі, лікарі акушери-гінекологи вищої кваліфікаційної категорії, професійно проконсультують, проведуть необхідне обстеження та якісне лікування за допомогою сучасного високоточного обладнання.
Лікувально-діагностичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» включає в себе поліклінічне відділення, клінічну лабораторію, відділення функціональної діагностики, магнітно-резонансну томографію і широкопрофільне хірургічне відділення зі стаціонаром.
Внутрішньоматкові спайки (синехії) формуються між стінками порожнини матки. Вони можуть бути тонкими або щільними. При утворенні синехій порушується функція ендометрію. Збільшується ризик самовільних абортів, неможливість виношування вагітності.
Найчастіше формуються при частих або постійних запальних процесах в матці. Внаслідок чого, відбувається пошкодження великої кількості клітин, падає місцевий імунний захист і відбувається порушення згортання крові.
В першу чергу формуються фібринові згустки, вони і стають основою для майбутньої спайки. Надмірне збільшення сполучної тканини веде до формування щільних зрощень між стінками матки. Можливим є поширення до гирла труб. У складних ситуаціях, практично вся матка заповнюється сполучними спайками.
Даний процес може діагностуватися як в матці, так і торкнутися черевної порожнини. Головними ознаками даної проблеми є тягнучий біль в нижній частині животу. Найчастіше, синехії можуть бути виявлені під час комплексної діагностики безпліддя.
✔ Види синехій, які виявляють в порожнині матки, розрізняються за типом гістологічної будови:
- плівкові спайки в вигляді тонких пластів фібрину, які під час огляду можна легко розсікти наконечником гистероскопу;
- фіброзно-м'язові спайки при спробі розтину можуть кровоточити;
- сполучнотканинні спайки, при яких рекомендована процедура розтину.
Причини, що збільшують ризик розвитку спайок в матці
- хірургічне переривання вагітності;
- пологи за допомогою кесаревого розтину;
- вискоблювання з метою діагностики;
- травматичні пологи;
- променеве лікування онкологічних патологій матки і яєчників;
- неправильне використання внутрішньоматкових спіралей;
- запалення ендометрію.
Виявлення та ліквідація перерахованих вище причин, також є одним з методів лікування внутрішньоматкових синехій.
Діагностувати і обстежити дану патологію можна за допомогою гістероскопії. Під час огляду порожнини матки за допомогою гистероскопу в порожнині матки, а також в каналі шийки матки, виявляються довгі тонкі тяжі білого кольору. Основним методом лікування на ранніх стадіях є гістероскопічна діагностика порожнини матки і розділення спайок за допомогою ендоскопічного інструменту. У комплексному лікуванні даної патології вирішальне значення має не тільки щадне і абсолютне розсічення синехій, але і правильний подальший реабілітаційний період, який включає профілактику рецидиву адгезіогенезу за допомогою введення до матки противоспайкових бар'єрів.
Основні симптоматичні прояви
- сильні болі в області живота, що посилюються при менструаціях;
- відхилення в кількості менструальних виділень;
- занадто явні порушення в менструальному циклі;
- мимовільні аборти або передчасні пологи у вагітних.