Серце є одним з найбільш вивчених органів людського організму але, не дивлячись на це, захворювання серцево-судинної системи лідирують серед показників смертності в нашій країні. І одною з головних причин високих показників смертності, поряд з неправильним способом життя, є вкрай зневажливе ставлення до ранньої діагностики хвороб серця.
Для профілактики патологій серця необхідним є поєднання декількох чинників:
✔ правильне харчування;
✔ адекватні фізичні навантаження;
✔ відмова від шкідливих звичок (алкоголь, куріння);
✔ регулярний контроль за своїм здоров'ям.
Перші три пункти цілком очевидні, а ось останній далеко не всі сприймають серйозно. Найчастіше ми звертаємося до лікаря лише тоді, коли з'являються важкі ознаки порушень в роботі серця. Справа в тому, що серцеві хвороби розвиваються повільно, і до серйозного погіршення ситуації можна виявити перші зміни на ранній стадії і зупинити розвиток хвороби. Однак для цього слід регулярно проходити обстеження. Успіх в лікуванні серцево-судинних захворювань безпосередньо залежить від раннього виявлення можливих ризиків і усунення чинників, які цей ризик викликають.
Найбільш популярними, інформативними і безпечними методами функціонального дослідження патологій серцево-судинної системи вважаються електрокардіографія (ЕКГ) і УЗД серця (ЕХО ЕКГ). На основі результатів дослідження цими методами лікар-кардіолог дає повну оцінку ступеня пошкодження органу, а також підбирає найбільш дієвий метод лікування.
Суть цих методів є досить різною, і вони доповнюють один одного.
ЕКГ реєструє електричну діяльність серця. Результатом є отримання графічного зображення електричної активності.
ЕКГ дозволяє виявити такі патології:
✔ аритмію (порушення серцевого ритму: фібриляція передсердь, екстрасистолія, суправентрикулярна або вузлова тахікардія, блокади серця);
✔ тахікардію (прискорення серцевого ритму);
✔ брадикардію (зменшення частоти серцевих скорочень);
✔ потовщення серцевого м'язу (гіпертрофія);
✔ дилатацію передсердь розширення порожнини передсердя;
✔ наявність зон ішемії;
✔ наявність рубцевих зон в міокарді.
Ультразвукове дослідження серця або ехокардіографія (ЕХО ЕКГ) являє собою дослідження анатомії серцевого м'язу. Методика заснована на тому, що спеціальний апарат пропускає через тіло ультразвукові хвилі, а наші органи відображають і частково поглинають ультразвук. УЗД - апарат приймає відбиті хвилі і перетворює їх в зображення на моніторі.
На УЗД серця можна виявити:
✔ стан клапанів і наявність на них додаткових утворень;
✔ новоутворення серця;
✔ перенесений інфаркт міокарду;
✔ швидкість кровотоку;
✔ наявність рідини в навколосерцевої сумці (гідроперикард);
✔ наявність тромбів;
✔ розміри камер серця;
✔ товщину стінок міокарда;
✔ патологію великих судин.
Обидві методики є тісно взаємопов'язаними. Зазвичай, перед проведенням УЗД серця, кардіолог рекомендує пацієнтові виконати ЕКГ, що дозволяє первинно оцінити стан серця і «націлити» лікаря, що виконує УЗД, на пошук певної патології. Це дозволяє більш точно встановити діагноз, а значить правильно лікувати хворобу.
Чому обирають лікувально-діагностичний центр «МЕДИКОМ КРИВБАС» в Кривому Розі?
- Невідкладна медична допомога на дому, здійснення транспортування для обстеження і госпіталізація в лікувально-профілактичні установи.
- Власна лабораторія, сучасна поліклініка з великим вибором фахівців, стаціонар, відділення хірургії, дитяче відділення.
- Широка діагностична база: сучасне ультразвукове дослідження, точна діагностика на МРТ апараті останнього покоління, проведення фіброгастродуоденоскопії і колоноскопії під медикаментозним сном, холтерівське моніторування ЕКГ, добовий моніторинг тиску (ДМАТ), оцінка стану функцій легких (спірограма), проходження Хелік-тесту з метою виявлення Helicobacter pylori.
- Обслуговуємо пацієнтів за медичною страховкою.
- Проводимо експертизу тимчасової непрацездатності.
- Укладаємо декларації з населенням на надання первинної медичної допомоги.
Запис на діагностику серцево-судинних захворювань в Кривому Розі за телефоном: 0800 307 300